Rīgas Vissvētākās Trīsvienības katoļu draudze

Francisks

DIEVA VĀRDS IR ŽĒLSIRDĪBA

Ar vienkāršiem un tiešiem vāŗdiem pāvests Francisks uzrunā visu cilvēci. Šīs grāmatas centrā ir jautājums, kas viņa sirdij ir visbūtiskākais,- žēlsirdība.

Sarunā ar Vatikāna reportieri Andreu Tornielli pāvests Francisks, atsaucoties uz jaunības atmiņām un aizkustinošiem stāstiem no laika, kad veica priestera kalpojumu, runā par to, kāpēc tika izsludināts Dieva žēlsirdībai veltītais jubilejas gads. Viņš no jauna uzsver, ka Baznīca nedrīkst aizvēŗt savas durvis neviena cilvēka priekšā, gluži otrādi - tās uzdevums ir atrast veidu, kā uzrunāt cilvēku sirdsapziņu un mudināt apzināties ļauno, kas ir pieļauts, lai no tā atteiktos un attālinātos. Savukārt tiem, kas domās sevi jau skata esam taisnīgo rindās, pāvests Francisks norāda, ka "pat pāvests ir cilvēks, kam nepieciešama Dieva žēlsirdība". Grāmata Dieva vārds ir Žēlsirdība publicēta vairāk nekā astoņdesmit valstīs visā pasaulē.
Jozefs Racingers BENEDIKTS XVI

JĒZUS NO NĀCARETES

"Bija laiks pirms Pashas svēkiem. Jēzus zināja, ka ir pienākusi viņa stunda pāriet no šis pasaules pie Te'va; un savējos, kurus viņš šajā pasaulē bija mīlējis, viņš mīlēja līdz galam."
Jņ 13,1

Mīlestība pati ir pārejas, pārveides process, iziešana no nāvei nolemtās cilvēka esamības robežām, kurā mēs visi esam cits no cita šķirti un beigu beigās cits citam neizdibināmi, - tā ir iziešana kādā citādībā, kuru mēs nevaram pārsniegt. Tā ir mīlestība līdz galam, kas īsteno šķietami neiespējamo pāreju - iziešanu no noslēgtās individualitātes robežām, kas arī tieši ir mīlestība - izlaušanās dievišķajā.

BENEDIKTS XVI

Dominiks Bartelemī

DIEVS UN TĀ TĒLS

Nenogurstoša riņķošana pa Bībeli vēl nav pietiekams nosacījums, lai tā sāktu runāt. Atgriezīsimies pie salīdzinājuma ar fotogrāfijas reprodukciju, kuras attēls ir grūti izšķirams. Man ir vieglāk uztvert attēlu, ja es jau zinu, kas tajā attēlots. Zināmā mērā var pat teikt, ka ir iespējams atklāt tikai to, ko esam spējīgi atpazīt. Labi pazīstamas sejas vaibstus es sazīmēšu arī ļoti sliktas kvalitātes reprodukcijā, jo šie vaibsti jau ir ierakstīti manī pašā.

(..) Visi labi zina, cik grūti ir precīzi reproducēt krāsas... Šajā gadījumā grūtības ir vēl lielākas, jo Dieva vārda krāsu spektrs nav baltās gaismas spektrs. Nav viegli identificēt sastāvdaļas šajā perfektajā krāsu klusumā, kas ir īstā Gaisma.

Tēvs Dominiks Bartelemī

lasīt vairāk >

Prāvesta blogs

prāvests
Edgars Cakuls 2021. gada 12. septembris

“Ne no maizes vien…”

Jau kuru reizi, atverot mūsu draudzes izcilo mājas lapu (www.trisvieniba.lv), mani pārņem grūti pārvarama, bet viegli izskaidrojama kauna sajūta. Pēdējais ieraksts sadaļā “prāvesta blogs” ir no 2020. gada 6. marta. Par gavēņa tēmu…
Nākas secināt, ka nekāds izcilais “blogeris” es droši vien nebūšu nekad. Netikt man pie produktu izvietošanas iespējas! Bet nu, labi. Kā ir, tā ir. Taču, šeku-reku, atmiņā uzausa pāvesta Franciska vārdi: “Daudziem mūsdienu katoļiem vajadzētu iziet no gavēņa noskaņojuma, kurā viņi pastāvīgi atrodas!” Tādēļ nolēmu uzrakstīt kaut ko jaunu. Vai drīzāk, padalīties.
Pirms pāris dienām mani uzrunāja Radio Marija Latvija direktors pr. Pēteris un lūdza pārtulkot Luksemburgas arhibīskapa homīliju, kuru viņš sniedza Euharistiskā kongresa laikā Budapeštā, šī gada 10. septembrī. Protams, man tas bija liels pagodinājums, tādēļ pārtulkoju atsūtīto tekstu, cik vien labi varēdams. Jāatzīst, ka, iedziļinoties kardināla paustajā, biju pozitīvā nozīmē pārsteigts. Kardināls Žans Klods Hollerihs (Jean – Claude Hollerich) kopš 2018. gada marta ir Eiropas Savienības Bīskapu konferenču komisijas priekšsēdētājs, tātad ievērojams mūsdienu Baznīcas bīskaps, kura teiktajā ir vērts ieklausīties.
lasīt vairāk >
Piesakies jaunumiem
© 2021 Trīsvienības draudze »