Rīgas Vissvētākās Trīsvienības katoļu draudze

Hosemarija Eskriva de Balagers

KAD GARĀM IET KRISTUS
Opus Dei dibinātāja homīlijas

Dodoties uz templi, Pēteris un Jānis sastop cilvēku, kurš kopš dzimšanas ir klibs. Viss atgādina aklā dziedināšanu. Bet mācekļi vairs neuzskata, ka nelaime ir saistīta ar paša slimnieka vai viņa vecāku grēkiem. Un viņi tam saka: "Nācarieša Jēzus Kristus vārdā celies un staigā!" Kādreiz viņi vairoja neizpratni, bet tagad - žēlsirdību; kādreiz viņi pauda pārgalvīgu spriedumu, tagad brīnumaini dziedina Kunga vārdā. Tas arkal ir Kristus, Kristus, kurš iet garām! Kristus, kurš turpina kristiešos, savos mācekļos, pārstaigāt pasaules ielas un laukumus. Es Viņu dedzīgi lūdzu, lai Viņš ieiet ot dvēselē - vismaz dažu -, kas pāsreiz manī klausās.


Svētais Hosemarija Eskriva de Balagers

Pāvesta Franciska

RĪTA HOMĪLIJAS

"Ik rītu kopš pāvesta Franciska ievēlēšanas es esmu lasījis viņa skaistās rīta homīlijas, un to publicēšana ir kas tāds, ko sen esmu gaidījis. Šīs homīlijas ir skaidri saprotamas, īsas, gudras, bieži vien jautras, un vienmēr to pamatā ir pieredze. No visa, ko pāvests Francisks ir sacījis un rakstījis, tās man patīk visvairāk. Nekad nebeidz pārsteigt tas, kā viņš spēj atrast ko jaunu pazīstamajos Bībeles fragmentos, un es ceru, ka viņa pārsteidzošas atskārtas jums palīdzēs dziļāk iepazīt Svētos Rakstus un sastap Dievu jaunā veidā. Es šo grāmatu iesaku no visas sirds."


Džeimss Mārins SJ

lasīt vairāk >

Prāvesta blogs

prāvests
Edgars Cakuls 2021. gada 12. septembris

“Ne no maizes vien…”

Jau kuru reizi, atverot mūsu draudzes izcilo mājas lapu (www.trisvieniba.lv), mani pārņem grūti pārvarama, bet viegli izskaidrojama kauna sajūta. Pēdējais ieraksts sadaļā “prāvesta blogs” ir no 2020. gada 6. marta. Par gavēņa tēmu…
Nākas secināt, ka nekāds izcilais “blogeris” es droši vien nebūšu nekad. Netikt man pie produktu izvietošanas iespējas! Bet nu, labi. Kā ir, tā ir. Taču, šeku-reku, atmiņā uzausa pāvesta Franciska vārdi: “Daudziem mūsdienu katoļiem vajadzētu iziet no gavēņa noskaņojuma, kurā viņi pastāvīgi atrodas!” Tādēļ nolēmu uzrakstīt kaut ko jaunu. Vai drīzāk, padalīties.
Pirms pāris dienām mani uzrunāja Radio Marija Latvija direktors pr. Pēteris un lūdza pārtulkot Luksemburgas arhibīskapa homīliju, kuru viņš sniedza Euharistiskā kongresa laikā Budapeštā, šī gada 10. septembrī. Protams, man tas bija liels pagodinājums, tādēļ pārtulkoju atsūtīto tekstu, cik vien labi varēdams. Jāatzīst, ka, iedziļinoties kardināla paustajā, biju pozitīvā nozīmē pārsteigts. Kardināls Žans Klods Hollerihs (Jean – Claude Hollerich) kopš 2018. gada marta ir Eiropas Savienības Bīskapu konferenču komisijas priekšsēdētājs, tātad ievērojams mūsdienu Baznīcas bīskaps, kura teiktajā ir vērts ieklausīties.
lasīt vairāk >
Piesakies jaunumiem
© 2021 Trīsvienības draudze »