Rīgas Vissvētākās Trīsvienības katoļu draudze

Hosemarija Eskriva de Balagers

KAD GARĀM IET KRISTUS
Opus Dei dibinātāja homīlijas

Dodoties uz templi, Pēteris un Jānis sastop cilvēku, kurš kopš dzimšanas ir klibs. Viss atgādina aklā dziedināšanu. Bet mācekļi vairs neuzskata, ka nelaime ir saistīta ar paša slimnieka vai viņa vecāku grēkiem. Un viņi tam saka: "Nācarieša Jēzus Kristus vārdā celies un staigā!" Kādreiz viņi vairoja neizpratni, bet tagad - žēlsirdību; kādreiz viņi pauda pārgalvīgu spriedumu, tagad brīnumaini dziedina Kunga vārdā. Tas arkal ir Kristus, Kristus, kurš iet garām! Kristus, kurš turpina kristiešos, savos mācekļos, pārstaigāt pasaules ielas un laukumus. Es Viņu dedzīgi lūdzu, lai Viņš ieiet ot dvēselē - vismaz dažu -, kas pāsreiz manī klausās.


Svētais Hosemarija Eskriva de Balagers

Pāvesta Franciska

RĪTA HOMĪLIJAS

"Ik rītu kopš pāvesta Franciska ievēlēšanas es esmu lasījis viņa skaistās rīta homīlijas, un to publicēšana ir kas tāds, ko sen esmu gaidījis. Šīs homīlijas ir skaidri saprotamas, īsas, gudras, bieži vien jautras, un vienmēr to pamatā ir pieredze. No visa, ko pāvests Francisks ir sacījis un rakstījis, tās man patīk visvairāk. Nekad nebeidz pārsteigt tas, kā viņš spēj atrast ko jaunu pazīstamajos Bībeles fragmentos, un es ceru, ka viņa pārsteidzošas atskārtas jums palīdzēs dziļāk iepazīt Svētos Rakstus un sastap Dievu jaunā veidā. Es šo grāmatu iesaku no visas sirds."


Džeimss Mārins SJ

lasīt vairāk >

Prāvesta blogs

prāvests
Edgars Cakuls 2020. gada 6. marts

Gavēņa ceļš ikdienā

Laikā, kad ir sacelta tik liela ažiotāža saistībā ar jaunatklāto korona vīrusu saimes pārstāvi, kurš var izraisīt slimību “Covid-19”, nebūtu prātīgi vēl ilgāk paturēt bloga sadaļā tēzi “Memento mori”… Tāpēc radās doma padalīties ar vispārzināmām atziņām par Lielo Gavēni, kuru esam uzsākuši jau pirms dažām dienām. Cependant, kā saka franči, gribētos pārdomāt Gavēņa ceļu īpašā kontekstā, saistot to ar uzticību Dievam ikdienas darbos un pienākumos jeb, runājot Sv. Terēzes no Lizjē vārdiem, atgādinot, ka nopietnais ceļojums uz Lieldienām 40 dienu garumā var pārtapt par “mazo taciņu”, vienlaicīgi saglabājot iedarbīgumu. lasīt vairāk >
Piesakies jaunumiem
© 2021 Trīsvienības draudze »