Rīgas Vissvētākās Trīsvienības katoļu draudze

« »

Svētās Mises TIEŠRAIDE - svētdien, 31.oktobrī, plkst. 11:30

publicēts 30.10.2021

Svētās Mises TIEŠRAIDE - svētdien, 24. oktobrī, plkst.11:30

publicēts 23.10.2021

Kādi noteikumi saista baznīcas mājsēdes laikā?

• Ticīgie ir aicināti piedalīties dievkalpojumos attālināti interneta tiešraidēs, "Radio Marija Latvija" translācijās, bet dievnami var būt atvērti individuāliem apmeklējumiem no 6.00 līdz 19.00. Priesteri dievkalpojumus svin parastajos laikos, bet ne ilgāk par plkst. 19.00.
• Apmeklējot baznīcu, jāievēro distance un jāizvietojas tā, lai uz vienu cilvēku būtu vismaz 15 kvadrātmetri telpas. Kopējais apmeklētāju skaits nedrīkst pārsniegt 20% no maksimālās kapacitātes.
• Baznīcas telpās visiem pareizi jālieto sejas maskas.
• Visiem kalpotājiem, kas nodrošina dievkalpojuma norisi, izņemot priesteri, kurš svin Sv. Misi, jābūt sejas maskās un tās pareizi jālieto.
Kristības notiek neatliekamos gadījumos un tajās var piedalīties ne vairāk kā 10 cilvēki no divām mājsaimniecībām.
Bēru ceremonijas var notikt ārā, pulcējoties līdz 20 cilvēkiem.
• Kristību un bēru gadījumā visi dalībnieki no 7 gadu vecuma pareizi lieto sejas maskas un ievēro visus drošības pasākumus.
Laulību reģistrācija ir atļauta, klātesot tikai personām, kuras vēlas noslēgt laulību, un diviem pilngadīgiem lieciniekiem. Garīdzniekam ir jābūt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam. Klātesošajām personām pareizi jālieto sejas maskas, kā arī ir jāievēro visi drošības pasākumi.
• Kristību, laulību un bēru gadījumos netiek skaitītas personas, kas saistītas ar attiecīgās norises nodrošināšanu.

Latvijas Bīskapu konference
publicēts 23.10.2021

Svētās Mises TIEŠRAIDE - svētdien, 17. oktobrī, plkst.11:30

publicēts 15.10.2021

Svētās Mises TIEŠRAIDE - svētdien, 10. oktobrī, plkst.11:30

publicēts 08.10.2021

Svētās Mises tiešraide - svētdien, 3. oktobrī, plkst.11:30

publicēts 02.10.2021

Prāvesta blogs

prāvests
Edgars Cakuls 2021. gada 12. septembris

“Ne no maizes vien…”

Jau kuru reizi, atverot mūsu draudzes izcilo mājas lapu (www.trisvieniba.lv), mani pārņem grūti pārvarama, bet viegli izskaidrojama kauna sajūta. Pēdējais ieraksts sadaļā “prāvesta blogs” ir no 2020. gada 6. marta. Par gavēņa tēmu…
Nākas secināt, ka nekāds izcilais “blogeris” es droši vien nebūšu nekad. Netikt man pie produktu izvietošanas iespējas! Bet nu, labi. Kā ir, tā ir. Taču, šeku-reku, atmiņā uzausa pāvesta Franciska vārdi: “Daudziem mūsdienu katoļiem vajadzētu iziet no gavēņa noskaņojuma, kurā viņi pastāvīgi atrodas!” Tādēļ nolēmu uzrakstīt kaut ko jaunu. Vai drīzāk, padalīties.
Pirms pāris dienām mani uzrunāja Radio Marija Latvija direktors pr. Pēteris un lūdza pārtulkot Luksemburgas arhibīskapa homīliju, kuru viņš sniedza Euharistiskā kongresa laikā Budapeštā, šī gada 10. septembrī. Protams, man tas bija liels pagodinājums, tādēļ pārtulkoju atsūtīto tekstu, cik vien labi varēdams. Jāatzīst, ka, iedziļinoties kardināla paustajā, biju pozitīvā nozīmē pārsteigts. Kardināls Žans Klods Hollerihs (Jean – Claude Hollerich) kopš 2018. gada marta ir Eiropas Savienības Bīskapu konferenču komisijas priekšsēdētājs, tātad ievērojams mūsdienu Baznīcas bīskaps, kura teiktajā ir vērts ieklausīties.
lasīt vairāk >
Piesakies jaunumiem
© 2021 Trīsvienības draudze »