Rīgas Vissvētākās Trīsvienības katoļu draudze

« »

Dievkalpojumi

1. novembris - Visu Svēto diena (piektdiena)*:
7:00 Svētā Mise (poļu valodā)
8:30 Svētā Mise (poļu valodā)
11:30 Svētā Mise (Summa latviešu valodā)
 
18:00 Svētā Mise (latviešu valodā)- Gregora Mises sākums, procesija, aizlūgums par mirušajiem
2. novembris - Mirušo piemiņas diena (sestdiena):
7:00 Svētā Mise, aizlūgums par mirušajiem (poļu val.)
8:30 Svētā Mise, aizlūgums par mirušajiem (poļu val.)
11:30 Svētā Mise (Summa), 
lūgšanas par visiem mirušajiem
18:00 Svētā Mise latviešu valodā, 
lūgšanas par visiem mirušajiem












*obligāti svinami svētki
publicēts 28.10.2024

Aizlūgums par mirušajiem

Novembra mēnesī katru vakaru plkst. 18:00 tiks svinēta t.s. "saliktā" Gregora Mise par mūsu mirušajiem. Savus piederīgos Gregora Misei varat pieteikt pie draudzes priesteriem. Gregora Mise ir īpašs Baznīcas aizlūgums, tās ir 30 Svētās Mises, kas tiek celebrētas pēc kārtas kādā konkrētā nodomā, neizlaižot nevienu dienu. Kopā lūgsimies par mūsu mirušajiem piederīgajiem.
publicēts 20.10.2024

Prāvesta blogs

prāvests
Edgars Cakuls 2024. gada 18. janvāris

Dieva Vārda svētdiena lūgšanu nedēļas par kristiešu vienību ietvaros

21. janvārī, parastā liturģiskā laika 3. svētdienā, katoliskā Baznīca jau 5. reizi svinēs Dieva Vārda svētdienu. Tā nav liela jubileja – īpaši, ja salīdzinām ar citiem svētkiem Baznīcas liturģiskajā kalendārā, kas pastāv gadsimtus vai tūkstošgades. Un tomēr pieci gadi ir pietiekami ilgs laiks, lai būtiski mainītu savu attieksmi kādā jautājumā. Jēzus mācekļiem bija tikai trīs gadi kopā ar Iemiesoto Dieva Vārdu, bet ar to pilnīgi pietika, lai viņi vairs nekad neatgrieztos pie dzīves “pa vecam”. Tāpēc šodien ir atbilstoši uzdot sev jautājumu: “Vai šajos gados ir augusi mūsu mīlestība pret Dieva Vārdu? Vai, šo svētku iedrošināti, esam to labāk iepazinuši un dziļāk izpratuši? Un kā ir ar pielietojumu dzīvē?”
Pirmo reizi Dieva Vārda svētkus parastā liturģiskā laika 3. svētdienā svinējām svētā Hieronīma nāves 1600. jubilejas gadā. Šis svētais bija apguvis vairākas Bībeles valodas, ne tikai lai varētu Dieva Vārdu labāk izprast pats, bet arī lai spētu to darīt pieejamāku citiem, veicot tulkojumu uz toreiz saprotamāko latīņu valodu. Hieronīma apbrīnojamais centīgums Dieva Vārda iepazīšanā, izprašanā un izplatīšanā var tikt izskaidrots ar pamatnostāju, ko viņam tik labi ir izdevies formulēt, komentējot pravieti Isaju: Ignoratio enim Scripturarum ignoratio Christi est – nepazīt Rakstus nozīmē nepazīt Kristu. Ja Hieronīmam toreiz tiktu dots redzēt mūsdienu iespējas Dieva Vārda iepazīšanai un izplatīšanai (no poligrāfijas līdz interneta resursiem un mākslīgā intelekta rīkiem) un vienlaicīgi tiktu atklāts, cik daudz kristiešu šodien ar Bībeli ir uz “jūs”, tad viņš varētu vienīgi noplātīt rokas pilnīgā neizpratnē…
lasīt vairāk >
Piesakies jaunumiem
© 2024 Trīsvienības draudze »