Rīgas Vissvētākās Trīsvienības katoļu draudze

Svētīgais Adventa laiks

prāvests Edgars Cakuls, 2016. gada 27. novembris

Līdz ar decembri, šogad jau ar novembra pēdējo svētdienu, baznīcās, kristiešu mājās un, gribas cerēt, arī sirdīs ir ienākusi Adventa noskaņa. Šogad, gatavojoties Kristus dzimšanas svētkiem, piedzīvosim gandrīz pilnas četras Adventa nedēļas. Tik bieži tas nemaz nenotiek, jo pēdējā nedēļa bieži vien ir pavisam īsa.

Laika dimensija Adventā ir ļoti svarīga, to simbolizē četras sveces, kuru pakāpeniska iededzināšana atgādina par to, ka nedrīkstam izniekot laiku. Mūsdienu pasaulē tieši proporcionāli nežēlīgi strauji pieaugošajam dzīves ritmam ir vairojušās iespējas izniekot laiku. Šķietami nevainīgas lietas kā izklaides raidījumi un filmas, datorspēles, citas tukšas izklaides kļūst dēmoniskas, kad sāk atņemt laiku Dievam un vērtībām, kuras nāk no Viņa bezgalīgās mīlestības. Visi pazīstam seno teicienu “nozagt laiku”... tieši tas arī notiek, kad pārlieku ļaujamies pasaulīgajam. Advents nepieprasa gavēni burtiskā nozīmē. Izņēmums ir ierastās piektdienas un īpaša sagatavošanās Ziemassvētku vakaram. Taču ir vērts padomāt par to, kas mūsu dzīvē ir patiešām svarīgs un veikt drosmīgas izvēles.

Advents tiek dēvēts par klusuma laiku, jo tieši klusumā mēs vislabāk varam saklausīt Dievu. Šajā sakarā varam atcerēties kaut vai pravieša Elija pieredzi Vecajā Derībā. Šeit es gribu atgādināt skaistus un patiesus vārdus, kurus kādā nesenā intervijā mums ir atstājis jezuītu priesteris Algimantas Gudaitis SJ no Lietuvas, kurš jau vairākus gadus kā īstens misionārs darbojas Rīgā: “Dievs ir mūsos ielicis vajadzību pēc klusuma. Kāpēc mēs bēgam no klusuma? Mums ir bail satikt pašiem sevi un Dievu. Mēģinām uzlikt kādu troksni vai dažreiz ļoti labu lūgšanas dziesmu, lai tikai nebūtu klusumā. Bet mūsos ir ilgas pēc klusuma. Cilvēki cieš, ja nevar atrast klusumu, satikt sevi un Dievu klusumā. [..] Ir jābūt vietai, kur satikties ar sevi un Dievu, citādi būs aizvien vairāk ciešanu." Tik tiešām, Dievs vienmēr ir mūsu tuvumā, Viņš vienmēr ir gatavs mums palīdzēt, savukārt izvēle Viņu pieņemt vai nē pieder mums. Bez brīvās gribas dāvanas mēs nevarētu novērtēt Dieva mīlestību, taču šo dāvanu mēs nedrīkstam slikti izmantot. Advents ir iespēja atrast vairāk laika Dievam, vairāk lūgties, sagatavoties labai grēksūdzei, biežāk apmeklēt Svēto Misi, rast sevī spēku piedošanai un tuvākmīlestībai, kas izpaužas labos darbos, palīdzot dzīves sērdieņiem.

 

Novēlu visiem svētīgu Adventu, novēlu labi sagatavoties Kristus Dzimšanas svētkiem!

 
« Atpakaļ Pastāsti draugiem:

Prāvesta blogs

prāvests
Edgars Cakuls 2020. gada 6. marts

Gavēņa ceļš ikdienā

Laikā, kad ir sacelta tik liela ažiotāža saistībā ar jaunatklāto korona vīrusu saimes pārstāvi, kurš var izraisīt slimību “Covid-19”, nebūtu prātīgi vēl ilgāk paturēt bloga sadaļā tēzi “Memento mori”… Tāpēc radās doma padalīties ar vispārzināmām atziņām par Lielo Gavēni, kuru esam uzsākuši jau pirms dažām dienām. Cependant, kā saka franči, gribētos pārdomāt Gavēņa ceļu īpašā kontekstā, saistot to ar uzticību Dievam ikdienas darbos un pienākumos jeb, runājot Sv. Terēzes no Lizjē vārdiem, atgādinot, ka nopietnais ceļojums uz Lieldienām 40 dienu garumā var pārtapt par “mazo taciņu”, vienlaicīgi saglabājot iedarbīgumu. lasīt vairāk >
Piesakies jaunumiem
© 2020 Trīsvienības draudze »