Rīgas Vissvētākās Trīsvienības katoļu draudze

Galerijas » Dienas nometne "MĒS - DIEVA BĒRNI"


Šā gada 23. oktobrī mūsu draudzē notika pirmā pašu draudzes locekļu organizēta vienas dienas nometne bērniem "Mēs - Dieva bērni". Nometnē piedalījās 19 bērni no mūsu pašu draudzes vecumā no 6 līdz 14 gadiem. Nometnes laikā mēs lasījām, pārdomājām un "veidojām" līdzību par pazudušo dēlu, atkārtojām desmit Dieva baušļus un veidojām paši savas akmens plāksnes, "šķirstījām" Jēzus dzīves fotoalbumu, veidojot rožukroņus un mācoties lūgties par savām un citu vajadzībām, slavējām Dievu dziesmās un lūgšanās un priecājāmies par iespēju būt kopā un dibināt jaunu draudzību. Protams, neizpalika arī agape un spēles. Mēs, nometnes komanda, no sirds priecājamies par katru bērnu, kas piedalījās nometnē, un pateicamies katram, kas tā vai citādi pielika savu roku nometnes tapšanas gaitā, īpaši mūsu prāvestam Edgaram Cakulam, māsai Katrīnai, izdevniecībai "Kala Raksti" un mūsu labdariem, kas sedza visus finanšu izdevumus. Un, protams, pāri visam pateicamies Dievam par Viņa žēlastībām, apsardzību, spēku, drosmi un vadību! Uz tikšanos nākamreiz!

Prāvesta blogs

prāvests
Edgars Cakuls 2022. gada 26. februāris

Gavēnis – lūgšanai par mieru!

Man šķiet, 2022. gada 24. februāra rītu es neaizmirsīšu nekad. Ierastajā laikā ieslēdzās radio modinātājs, tikko bija noskanējusi mūsu valsts himna, kārtējo reizi padomāju, cik labi, ka dienu var iesākt ar lūgšanu un tad… sākās ziņu pārraide. Sastindzis sēdēju un klausījos par acīmredzamo un tomēr neticamo – Eiropas centrā ir sācies karš!
Pirmās emocijas nebūt nebija bailes, bet gan drīzāk skumjas. Dziļas, bezgalīgas skumjas. Bez šaubām, daudz bijām dzirdējuši par militāriem konfliktiem visdažādākajos reģionos, taču tik tuvu karš manas paaudzes Latvijas iedzīvotājiem nav bijis nekad. Ne ģeogrāfiski, ne arī emocionāli.
Vairākkārt ir laimējies būt Ukrainā, it īpaši Melnās jūras tuvumā, ir piedzīvota tās iedzīvotāju sirsnība un viesmīlība, arī Krievija nav sveša zeme, galu galā ikdienā saskaramies ar krievvalodīgajiem mūsu valsts cilvēkiem un, teikšu godīgi, man ļoti patīk krievu kultūra, literatūra, nepārspējamais humors, esmu gandarīts par to, ka brīvi runāju krieviski, kā zināms, mūsu baznīcā katru svētdienu ir Svētā Mise arī krievu valodā, kurā pulcējas fantastiski cilvēki. lasīt vairāk >
Piesakies jaunumiem
© 2023 Trīsvienības draudze »